עכשיו קוראים
פוקוס על תלמידי חילופין: קרוליין א. – כשחלומות מתגשמים

פוקוס על תלמידי חילופין: קרוליין א. – כשחלומות מתגשמים

קרוליין היא סטודנטית בת 26 מאוסטריה, שלומדת היום ב-HIT במסגרת חילופי סטודנטים. מתוך סקרנות עמוקה לתרבות ולהיסטוריה הישראלית, היא ניצלה את ההזדמנות לחוות חיים ומערכת אקדמית חדשה ביבשת אחרת. 

מערכת כולעיצוב 

תוכלי לספר לנו קצת על עצמך?

שמי קרוליין, אני לומדת שיווק ו-E-Business ב-Fachhochschule Steyr שבאוסטריה. כרגע אני בסוף סמסטר חילופי סטודנטים במכון הטכנולוגי חולון. אני אוהבת לטייל, ביקרתי כבר ב-35 מדינות והיד עוד נטויה. אהבה גדולה נוספת שלי היא ספורט, במיוחד אגרוף.

גנים בהאים: הטיול הראשון שלי בארץ היה לחיפה – הגנים התלויים כל כך יפים.

איך החלטת לנסוע ללמוד בחו"ל?

זה תמיד היה החלום שלי ללמוד בחו"ל ולהתערות בתרבות זרה. אני מאוד אוהבת לטייל, וגם אוהבת לאתגר את עצמי ולדחוף את עצמי מאזור הנוחות שלי. לימודים בחו"ל בהחלט עוזרים לי עם זה. לפעמים מחסום השפה ממש קשה, לכן אני מנסה ללמוד עברית – אתגר עצום בפני עצמו.

למה רצית לנסוע דווקא לישראל? האם זו הייתה הבחירה הראשונה שלך?

בהחלט כן. האפשרויות האחרות שלי היו ספרד ומקסיקו, אבל עמוק בפנים ידעתי שאסע לישראל. תמיד הוקסמתי מתל אביב; אני פשוט אוהבת את האווירה ואת החופש של האנשים. הייתי בישראל שלוש פעמים בעבר והתאהבתי בה. אחרי הביקור הראשון שלי בתל אביב ידעתי שאגור בה יום אחד.

אני מאוד מתעניינת בתרבות הישראלית. אנשים הרבה יותר חמים ופתוחים מאשר באירופה. הם ממש ישירים, ואני אוהבת את זה. האוכל גם הוא ברמה אחרת.

השקיעות בתל אביב אף פעם לא מפסיקות להדהים אותי

איך חווית הלימודים שלך ב-HIT?

זה מאוד שונה מהלימודים באוסטריה. הסטודנטים המקומיים פתוחים מאוד לתלמידי חילופין והמרצים גם עושים יותר מאמץ עבור הסטודנטים. השיעורים קטנים יותר ומבוססים יותר על דיונים. יש לי גם הזדמנות לקחת קורסים שאינם מוצעים באוניברסיטה שלי.

האם היו לך קשיים בהסתגלות לחיים בישראל?

בהחלט היו אתגרים. זה מקום מאוד ייחודי וכל כך שונה מכל מדינה אחרת שהייתי בה. רוב האנשים מדברים אנגלית אבל עדיין יש כאלו שלא, אז להתגבר על מחסום השפה זה לפעמים אתגר. כמו כן, התחבורה הציבורית היא משהו שצריך להתרגל אליו.

צפון ישראל – במיוחד הכנרת – שבה את ליבי

היו לך דאגות לפני שהתחלת את הסמסטר בחו"ל?

באופן כללי הייתי אומרת שלא. הייתי בישראל שלוש פעמים בעבר, אז ידעתי למה נכנסתי. אבל מה שבאמת הלחיץ, ועדיין מלחיץ ​​אותי היו התגובות של חברים ובני משפחה. בכל הנוגע לישראל, המדיה המערבית מדווחת רק על פיגועי טרור. אני לא מפחדת לגור כאן, אבל הקרובים שלי מודאגים מאוד.

היו לך רגעים בלתי נשכח שתרצי לשתף?

ההשתתפות בחתונה יהודית בהחלט היה רגע כזה. חתונות כאן שונות מאוד מאלו האירופיות. אני יודעת שזה נשמע צ'יזי – אבל אני באמת משתדלת ליהנות מכל רגע כאן. זה תמיד היה החלום שלי לגור בחו"ל ועכשיו אני סוף סוף חיה את זה.

ההופעה ביום העצמאות היא גם דבר שלעולם לא אשכח

איזו עצה היית נותנת לאנשים שרוצים לעשות סמסטר בחו"ל?

פשוט תעשו את זה ואל תחשבו על זה יותר מדי. גם אם אתם חוששים – הכל בסופו של דבר יסתדר. בואו עם ראש פתוח ונכונות להתחבר לתרבות אחרת. תהנו מהרגע! אבל אל תשכחו לבצע את המשימות שלכם.

אני תמיד מנסה להרים את המבט לשמיים כדי לא לפספס את הנופים האלה

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.