עכשיו קוראים
פותחים שנה במחלקה לעיצוב פנים

פותחים שנה במחלקה לעיצוב פנים

[column]

בשבוע הראשון של הסמסטר התכנסנו באודיטוריום, כל הסטודנטים במחלקה לעיצוב פנים ומרציי קורסי הסטודיו, לאירוע פתיחת השנה. ראש המחלקה, ניני ורשבסקי, וסגנו גל גאון, דיברו על הציפיות לשנה הקרובה, על התנהלות המחלקה ועל שינויים שנעשו לקראת השנה החדשה ובירכו את הסטודנטים הטריים של שנה א'. אחריהם עלה אדר' פיצו קדם, וסיפר על פרויקטים אדריכליים בתיכנונו מהשנים האחרונות.

סמדר משלי וגלי שטקל, עיצוב פנים

[/column] [column]

קדם פרס בפנינו את תהליך העבודה שלו מסקיצה על הנייר ועד התוצר הסופי, והציג את צורת המחשבה ואת העקרונות המרכזיים שהובילו אותו במהלך תכנון כל אחד מהפרוייקטים. אחד הפרויקטים המרתקים בהרצאה היה תכנון של מלון חאן שחרות במדבר, פרויקט שהיה חלק מתחרות וקיבל תגובות חיוביות מצד הלקוח אך עדיין לא יצא לפועל. קדם הסביר שהרעיון המרכזי מאחורי התכנון היה לייצר מצב חדש של מערכות יחסית הרמוניות ומאוזנות בין הטבע לבינוי החדש. הוא הסביר שעקרונות התכנון שלו היו שמירה של אזורים ריקים ופתוחים לנוף ושמירה על בניה כמה שיותר טבעית, והציג את החללים השונים שמרכיבים את המלון, מאיזור הסוויטות האישיות ועד החאן הקבוצתי. החללים עוצבו כדי להיטמע בסביבה, כאשר מסתכלים על המבנה מלמטה כמעט ולא רואים את הפרויקט.

בין ההסברים ותיאורי העבודה, קדם שזר כמה טיפים לסטודנטים: "אדריכלות מתחילה מדף לבן ריק", "לחשוב בתלת ממד נותן פרספקטיבה יותר עמוקה במציאות", "לא בהכרח ללכת לפי החוקים, לגיטימי למרוד ולחפש פרצים, זה הצ'אנס". אימצנו.

לאחר ההרצאה עלו קורל לוין ומור סגל, סטודנטיות משנה ד' שלקחו חלק בתוכנית חילופי הסטודנטים, ושיתפו את המחלקה בחוויותיהן. הן תיארו סמסטר של למידה, עשייה, תרבות, מפגשים חברתיים והנאה אינסופית. קורל נסעה בסמסטר א' של שנה ג' לחילופי סטודנטים בליסבון, פורטוגל. ערכנו עימה ראיון קצר:

מהי החוויה הכי עוצמתית שזכורה לך מהנסיעה?

"החוויה הכי עוצמתית שעברתי הייתה בערב חג המולד, החלטנו לערוך ארוחת ערב משותפת. כל החברים מהלימודים כאשר כל אחד היה צריך להביא מאכל מארץ המוצא שלו ומתנה רנדומלית. מעולם לא יצא לי לחגוג אירוע מסוג כזה ונחשפתי למאכלים שונים ותרבויות שונות, הייתה אווירת חג מאוד מיוחדת ושונה ממה שאי פעם הכרתי, זה מאוד מעניין ומרגש להתנסות בחוויה ייחודית ושונה כמו חג המולד".

אילו ערכים אקדמאיים רכשת במהלך החילופים?

"במהלך הסמסטר נרשמתי בעיקר לקורסים מעשיים כמו פסיפס, זכוכית, קרמיקה ועוד. למדתי טכניקות מסורתיות של ייצור אריחים מההתחלה ועד הסוף ורכשתי מיומנות ביצירת תבניות ויציקות עם חומרים שלא התנסתי בהם עד כה. מעל הכל למדתי שפה חדשה ולקראת סוף הסמסטר אפילו הבנתי על מה מדברים איתי".

מהי ההמלצה הכי טובה שתוכלי לתת לסטודנטים שמעוניינים לקחת חלק בתוכנית?

"לבוא בראש פתוח, להבין שהתחלות זה תמיד דבר קשה, במיוחד שאתה במקום זר ורחוק מהבית. למרות הקושי צריך לזכור שכל יום שעובר אתה מסתגל, לומד דברים חדשים ונחשף לסוגים שונים של אנשים".

אחרונה עלתה נועה סולומון, סטודנטית שלמדה בקורס סטאז' במהלך הקיץ וסיפרה על כל הפרויקטים שלקחה בהם חלק. נועה התקבלה לעבוד במשרד "יואב מסר", משרד של 7 אדריכליות ומנהלת משרד שמתעסק בתכנון בתי מלון, בתי ספר ומבנים לשימור. נועה הציגה בפנינו מספר פרויקטים שהשתתפה בהם במהלך הסטאז, ביניהם קמפוס המדע בהרצליה ומלון עתידי בכיכר הבימה וסיפרה שלמדה איך להתנהל בתוך צוות של משרד, לעבוד תחת לחץ ובעיקר שרכשה ידע פרקטי בעולם האדריכלות. לסיום הסבירה שהנקודה החשובה ביותר בתהליך שעברה היא ההבחנה בין אדריכלות ועיצוב פנים ומהו הקו המפריד ביניהם וכמובן איפה היא משתלבת בתוך התחום.

[/column]

 

 

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.