עכשיו קוראים
תאורה זו אמנות

תאורה זו אמנות

[column]

"מטאפורה של אור", תערוכה המוצגת בימים אלו במוזיאון העיצוב חולון, פותחת את אירועי שבוע השפה האיטלקית 2016 בסימן "השפה האיטלקית ויצירה: מותגים, תלבושות, אופנה ועיצוב". הו, עיצוב!

שגיא שכטר, עיצוב תעשייתי

[/column] [column]

התערוכה "מטאפורה של אור" המוצגת בימים אלו במוזיאון העיצוב בחולון מראה מבחר של גופי תאורה שעוצבו בין השנים 1933-2015 על-ידי אדריכלים, מעצבים ואמנים בעלי מוניטין עבור חברות העיצוב המובילות באיטליה.

[caption id="attachment_5200" align="aligncenter" width="750"]Bloom | Ferruccio Laviani 2011 מראה קיפודי ומורכב Bloom | Ferruccio Laviani 2011 מראה קיפודי ומורכב[/caption]

התערוכה היא פרי יוזמה של המכון האיטלקי לתרבות בתל-אביב וקרן סרטיראנה לאמנות ופותחת את אירועי שבוע השפה האיטלקית בעולם לשנת 2016. נשאלת השאלה איך כל זה קשור לתאורה? כל האירוע הוא בסימן "השפה האיטלקית ויצירה: מותגים, תלבושות, אופנה ועיצוב". 

[caption id="attachment_5203" align="aligncenter" width="750"]Pao | Matteo Thun 1993 Pao | Matteo Thun 1993[/caption]

כבר מזמן ברור שתאורה אינה ממלאת תפקיד פוקציונלי בלבד, אלא בעלת ערך מוסף, נוגעת בצופה בדרכים רבות, מניעה אותנו רגשית ומספרת לנו סיפור דרך כתמי אור וחושך הפוגשים בקירות ביתנו.

[caption id="attachment_5209" align="aligncenter" width="750"]מבחר גופי תאורה מאירים את החדר מבחר גופי תאורה מאירים את החדר[/caption]

התערוכה הצנועה המוצגת במוזיאון חולון מענגת לצפייה ומיוחדת. צנועה משום שהעבודות המוצגות מצליחות לדחוס מעל 80 שנה של מנורות איטלקיות, מעמידה מולנו מבחר מצומצם אך מגוון של עיצובים שונים לאור האיטלקי. שפע המנורות נע מניאונים צבעוניים המפיחים חיים וחיוכים בחדר המרווח, ועד לבלוני זכוכית ססגוניים ממולאים בנורות ליבון לוהטות. הפרשנות האישית של המציגים לגוף תאורה, מרתקת לא רק בזכות צורתו של הגוף, אלא בזכות האור עצמו, המצליח להפתיע כל פעם מחדש בהשלכה שלו על הסביבה. זו כמובן החוכמה שבעיצוב מנורה טובה!

"מטאפורה של אור" מוצגת עד ה-19.11 במוזיאון העיצוב חולון, רוצו לראות!

כל התמונות בכתבה צולמו ע"י שגיא שכטר
[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.