עכשיו קוראים
תחפושות מתגשמות

תחפושות מתגשמות

[column]

משנכנס אדר מרבים בשמחה, וכמובן שגולת הכותרת של חודש אדר היא חג פורים. בפורים השנה נרקם שיתוף פעולה מיוחד במינו בין בית איזי שפירא לילדים ואנשים עם מוגבלויות ובין הסטודנטים לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון: "תחפושות מתגשמות". הסטודנטים והסטודנטיות עבדו בשיתוף פעולה עם הילדים, ההורים והמרצים, ויצרו לכל ילד וילד את תחפושת חלומותיו.

מירב ארליך, עיצוב תעשייתי

[/column] [column]

משנכנס אדר מרבים בשמחה, וכמובן שגולת הכותרת של חודש אדר היא חג פורים. החגיגות כוללות חטיפים, משחקים, רעשנים והכי חשוב- תחפושות. בפורים השנה נרקם שיתוף פעולה מיוחד במינו בין בית איזי שפירא לילדים ואנשים עם מוגבלויות ובין הסטודנטים לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון: "תחפושות מתגשמות".

זו היא כבר השנה השלישית ששיתוף פעולה זה יוצא לפועל ונתמך על ידי היחידה למעורבות חברתית במכון. ד"ר יוליה עינב, דקאנית הסטודנטים, ליוותה את כל האירוע כבר מההתחלה. הצוות כלל את יעל אבני מהמעבדה לאינטרקטיב, קרן תומר ועדי שפיגל מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, וכולם יחד הניעו את הפרויקט. עשרות סטודנטים מכל המחלקות ב-HIT התגייסו והתנדבו להכין תחפושות לילדי בית איזי שפירא.

כל סטודנט/ית או זוג סטודנטים צוותו לילד/ה במטרה להגשים את תחפושת החלומות, בעבודה משותפת עם ההורים והילדים. התחפושת יכולה להיות כל דבר: ספינה, גיבורות על או נסיכים מהאגדות. המגבלה היחידה הייתה להתאים את התחפושת המבוקשת למגבלות פיזיות כמו הליכון או כיסא הגלגלים. הדגש היה ליצור תחפושות ניידות, נגישות וקלות שהילדים יוכלו לקחת לפורים גם בבתי הספר, משהו שיהיה מרכז תשומת לב, שהילדים יתגאו בו ויהנו ממנו. יחד מצאנו דרכים יצירתיות להפוך את התחפושות האלו למציאות.

השנה הפורמט היה מעט שונה משנים שעברו. לפני הכל, פגשנו את הילדים בבית איזי שפירא: הכרנו, דיברנו, הם סיפרו לנו למה הם רוצים להתחפש ואנחנו לקחנו מידות. חלק מהילדים ידעו ישר מה הם רוצים ואפילו באו עם ציורים. חלקם הוזמנו להעז ולדמיין בשיתוף עם המעצבים. ההכרות האישית עם הילדים הייתה צעד ראשון חשוב, לאחריו התחלקנו לצוותים וניגשנו לעבודה. היה לנו שבוע להכין דברים בצוותא בסדנה: צבענו, חתכנו, הדבקנו. באירוע עצמו היה לנו זמן להכין ולדייק דברים קטנים, וגם לבלות עם הילדים ולחגוג ביחד. בסוף היום ערכנו תצוגה של כל התחפושות, חגגנו והצטלמנו.

אני עבדתי עם ילד מקסים בשם דולב, המתנייד עם הליכון. הסטנדרטים היו גבוהים מהרגע הראשון: דולב כבר השתתף בפרויקט בשנה שעברה, והתחפושת שהכינו אז הייתה יפה ומיוחדת, טנק צבאי שהתלבש על ההליכון בצורה מרשימה. הפעם, הוא רצה מטוס F16. חלק מהכיף היה לאלתר ולעבוד עם חומרים קלים וזולים. מצאתי מתלה כביסה ישן וקרטון שהפכו ביחד לכנפיים מתקפלות. בסופו של האירוע ובעזרה גדולה מכל המשפחה של דולב, יצרנו מטוס שגנב את ההצגה.

בתוך הטירוף של הלימודים והשטף הסוחף של השגרה, לפעמים קשה לנו למצוא את הזמן לצאת מעצמנו ומהלופ הסטודנטיאלי שלנו. הפרויקט "תחפושות מתגשמות"  נותן הזדמנות לעשות משהו בשביל מישהו אחר, מה שיוצר תחושה אמיתית של סיפוק אדיר. האהבה שמקבלים בחזרה וההנאה שבתהליך ובתוצר היו שווים את הזמן וההשקעה.

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.