עכשיו קוראים
תקשורת חזותית: ברכת ראש המחלקה

תקשורת חזותית: ברכת ראש המחלקה

ישבנו לשיחה עם צחי דינר, ראש המחלקה לתקשורת חזותית, על פרויקטי הגמר של המחלקה ועל ההתמודדות עם עיצוב יצירה בתקופת הקורונה. הנה מה שיש לו לומר לבוגרים ולבוגרות הטריים של המחלקה.

איתי שץ, עיצוב פנים

צחי דינר ראש המחלקה לתקשורת חזותית:

חוויה מוצלחת וזכירה מורכבת, בדרך כלל, משלשה אירועים עיקריים: התחלה, סיום ורגע אחד של שיא שיכול להתרחש תוך כדי התהליך ולא תמיד עם הגיון. רגע של שיא אמיתי יכול להיות פרויקט שבו הפתעתם את עצמכם, או מילה טובה ממקום שלא ציפיתם לו. אולי זה מפגש עם מישהו שילווה אתכם לכל החיים או אולי מטרה ואתגר שלא האמנתם שתעמדו בה ואפילו תצליחו. לימודי עיצוב הם חוויה מאוד מורכבת, תובענית ומאתגרת. אני מקווה שעבור מי שהגיע/ה עד לשלב הסיום, היא גם רצופה ברגעי שיא שכאלו.

איך הקורונה השפיעה על פרויקטי הגמר במחלקה?
אם כל סמסטר במשך השנים הביא עימו מורכבות חדשה, הסמסטר האחרון היה הגרנד פינאלה, עם חוסר ודאות וחששות שנגעו לכל תחום חיים אפשרי. זה היה אתגר שיש לעבור אותו, ואני גאה לומר שהסטודנטים/ות עמדו בו בהצלחה אדירה. אם יש משהו שאתם אמורים לצאת איתו אחרי ארבע שנות לימודי עיצוב, זו היכולת להסתכל לבעיות ואתגרים בלבן של העיניים. לראות גם את הצרכים שלנו, האישיים, גם את הצרכים של הקרובים אלינו וגם של אלו שאנחנו בכלל לא מכירים ולהביא לשולחן פתרונות ויישומים שיכולים לשפר את החיים של כולם.
ניטשה כתב שמה שלא הורג אותי מחשל אותי. בעידן של אי נחת, הפתרונות שאנחנו יוצרים ובוראים הם אלו שעוזרים לנו ולארגן מציאות טובה יותר. הקסם שביצירה.

צחי דינר, ראש המחלקה. צילום: בועז נובלמן

ספר לנו על התערוכה.
תצוגת הבוגרים השנה עוסקת במושג החיפוש, או יותר נכון במנוע החיפוש. לאורך ארבע שנות הלימוד, כל אחד ואחת מהסטודנטים במחלקה לעיצוב עסוקים בחיפוש אחר השראה ומשמעויות, בגילוי אישי ותחזוק המנועים להצלחה. כל אחד/ת מהסטודנטים שואף/ת למקסם את הפוטנציאל שלו/ה ולחבר את האירועים ואת הידע שצבר/ה לחוויות ויזואליות משמעותיות.

השנה נושא החיפוש מקבל משמעות נוספת. לאור המציאות שנכפתה עלינו, הפרויקטים השנה עוסקים יותר מתמיד באישי מול החברתי ובחיפוש אחר כלים לשיפור המצב. בין העבודות השנה ניתן למצוא פרויקטים העוסקים בנוסטלגיה, תיעוד וזיכרון של העבר, ומצד שני פרויקטים אופטימיים מלאים בהומור ואסקפיזם. ברוח הזמן ובהתאם למגבלות הפיזיות והכלכליות שניחתו עלינו השנה, לא מעט מהעבודות עושות שימוש בפלטפורמות דיגיטליות כפלטפורמה להצגת הפרשנות והתוצר הסופי.

מילות סיכום?
אחרי ארבע שנים, אני מקווה שגיליתם שיש לכם יתרון ענק והוא היצירתיות שלכם. זה השריר הכי חשוב שעליו התאמנתם. זו יכולת שמאפשרת לכם להתמודד עם אתגרים קטנים כגדולים, לא לפחד להסתכן ולנסות, להיות מקוריים בגישה ובפתרון. כולם מדברים על זה כל הזמן, לכם יש את זה.

במציאות כל כך תנודתית עם שינויים כל כך מהירים, יצירתיות היא כח על והיא הבסיס שלכם להתפתח, לחקור ולהתאים את עצמכם לכל דבר. אני מקווה שרגע הסוף הוא גם רגע השיא שלכם, שגיליתם את היכולת הזו. אני מאחל לכם הצלחה בכל מה שתבחרו לעשות, ושתדעו לתקן ולהתפתח כל הזמן. מאחל לכם לא להפסיק ללמוד.

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.