עכשיו קוראים
8 שנים לבית הספר לעיצוב נעליים "הגילדה"

8 שנים לבית הספר לעיצוב נעליים "הגילדה"

[column]

בית הספר לעיצוב נעליים "הגילדה", מציין שמונה שנים לפועלו, ומציג את תרומתו לפיתוח עיצוב ישראלי בארץ בתערוכה חדשה שנפתחה בגלריה פריסקופ בתל אביב.

ירדן מסילתי, עיצוב פנים

[/column] [column]

בית הספר הוקם בשנת 2007 על ידי נינה רוזין, בוגרת London University of the Arts בעיצוב וטכנולוגיה לענף הנעליים, וגל שוקרון, בוגרת המכללה להוראת טכנולוגיה בעיצוב אביזרי לבוש. המייסדות פתחו את "הגילדה" עם חזון שאפתני: לשים את תחום עיצוב אביזרי האופנה והנעליים על המפה המקומית ולעודד עיצוב וייצור כחול-­לבן בענף שעד לפני עשור היה מנומנם. זה בית הספר היחידי בארץ המוקדש כולו להתמחות בנעליים ובאביזרי אופנה, ולומדים בו, לצד שילוב הוראת מלאכות היד, לימודים עדכניים בטכנולוגיות חדשניות ובעיצוב.

בתערוכה מוצגים פרויקטים המייצגים את מגוון הפעילות של "הגילדה" בשנים האחרונות. הושם דגש על חומרי גלם מגוונים: עורות של בעלי-חיים שונים, טקסטורות מגוונות, צביעה עזה, שימוש בטכניקות סריגה ושיבוצי מתכות ואבנים.

ההצלחה של בית הספר ניכרת. בכל שנה עשרות בוגרים משתלבים כמעצבים בחברות אופנה מקומיות ובינלאומיות או פונים לקריירה עצמאית. אחת מהם היא תמר שלם, מעצבת ומייצרת נעליים, בוגרת "הגילדה", המציגה בתערוכה חדשנות ויצירתיות מלבבת. הדגם המוצג הוא חלק מפרויקט צביעת עורות בעזרת קלחי תירס, כרובית ונודלס (ראו תמונה למעלה). תמר מייצרת נעליים בסדרות קטנות, בעבודת יד איכותית ומוקפדת בעלות מראה אורבני הנמכרות ללקוחות בארץ ובעולם.

גלריה פריסקופ
בן יהודה 176, תל אביב
שעות פתיחה:
ב׳, ד׳, ה׳- 17:00-20:00
ג׳- 15:00-21:00
ו׳, שבת- 11:00-13:00

 

[/column]

 

 

התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.