עכשיו קוראים
Objects of desire / true story

Objects of desire / true story

[column]

במהלך חודש מרץ, התקיימה בגלריה ויטרינה ב- HIT תערוכה אוטוביוגרפית של האמן גרי גולדשטיין, באוצרותה של דליה דנון. בתערוכה הוצגו סדרות של עבודות קומיקס, איורים, ואובייקטים צבועים, העוסקים בתקופות שונות בחייו של גולדשטיין ובחוויית הזיכרון.

מאיה נקר, תקשורת חזותית

[/column] [column]

היצירות של גרי גולדשטיין עובדות בצורה מעט שונה. רצף העבודות בסדרה אינו בונה סיפור במובן הרגיל, אלא מתאר את התחושות, החוויות והרגשות ברגע נתון בכל אחת מתקופות חייו, ואת השתנות תקופות אלו. יצירות בסגנון קומיקס ופופ-ארט, המרמזות על סיפורים מורכבים בצורה קצת פחות מאיימת.

[caption id="attachment_6915" align="aligncenter" width="900"] שילוב של עבודות קומיקס ופריטים צבועים. צילום: טל זנזורי[/caption]

גולדשטיין מסביר כי אין ציפייה שהצופה יבין את הסיפור שעולה מהעבודות, משום שהן עוסקות בנונסנס, ובאי היכולת להבין בזמן אמת משמעויות. העבודות קטנות יחסית, הפורמטים הם אינטימיים, יוצרים קשר אישי ופרטי עם הצופה, ובגלל הפרטים הקטנים והצפופים, המבקר מתבקש להתקרב ולהיכנס לתוך עולמו הסגור והפרטי של גולדשטיין.

[caption id="attachment_6911" align="aligncenter" width="900"] from Renoir to Matisse 25 of 34[/caption]

ישנו מוטיב של חזרתיות ביצירות מבחינת הפורמטים והדימויים, אך בתוך הסדרות, ומסדרה לסדרה יש שינויים מאד גדולים, המהווים ביטוי לשינויים בחייו של האמן.

גולדשטיין משתמש בעבודותיו בדפים בעלי היסטוריה, שהיה בהם שימוש קודם, כגון דפים מתוך ספרי יד שניה, בעלי כיתוב קיים, הקדשות וכתמים, שמראים את סימני החיים הקודמים שלהם.

[caption id="attachment_6913" align="aligncenter" width="900"] אובייקטים צבועים. צילום: טל זנזורי[/caption]

חלק נוסף בתערוכה מציג אובייקטים מטופלים, אלה פריטי יום יום שכוסו בטיפקס ושנרשם עליהם בשפה פיקטוגרפית בשחור, לבן, ומעט צבעים נוספים. האובייקטים מהווים אביזרי זיכרון, שלא היו קיימים בביתו של גולדשטיין בילדותו, ומכילים בתוכם היסטוריה ורגעים מהעבר, כל חפץ והעבר השמור בתוכו. גולדשטיין מסביר: ״עם הזמן נוכחתי לדעת על הכוח המאגי הטמון בתוך אובייקטים וספרים ישנים. הם מעבירים את הזיכרון לצופה המביט בהם״.

Objects of desire/true story גרי גולדשטיין

אוצרת: דליה דנון

גלריה ויטרינה ע"ש ג'וליה מזרחי HIT

גולומב 52, חולון

שעות פתיחה: א׳-ה׳ 11:00-16:00

פתיחה: 26/2/17

נעילה: 3/4/17

[/column]
התגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.