0

צבעי מים במקום חוטי תפירה: ראיון עם טליה צורף

מה שבעבר היה חבוי בתוך ספרי הסקיצות של מעצבי האופנה עובר לקדמת הבמה, וכעת איור…

0

אקורד סיום: ברכת דקאן הפקולטה לעיצוב

לאחר שנת קורונה לא פשוטה, הסטודנטיות/ים מעיצוב פנים סיימו ארבע שנות לימוד במכון הטכנולוגי חולון.
ישבנו לשיחה קצרה עם דודי ראב"ד, דקאן הפקולטה, על השנה החולפת, על פרויקטי הגמר ועל המשך הדרך שהוא מאחל לבוגרות/ים הטריים.
מור פרידמן ושיר ששה, תקשורת חזותית

0

אקורד סיום: פרויקטי גמר במחלקה לעיצוב פנים

לכבוד תערוכת הגמר של המחלקה לעיצוב פנים, שוחחנו עם חמש סטודנטיות מוכשרות שסיפרו לנו על הפרויקט האישי שלהם ועל הדרך שהם עברו עד אליו.
מור פרידמן ושיר ששה, תקשורת חזותית

0

אקורד סיום: ברכת ראש המחלקה לעיצוב פנים

לאחר שנת קורונה לא פשוטה, הסטודנטיות/ים מעיצוב פנים סיימו ארבע שנות לימודים במכון הטכנולוגי חולון.
ישבנו לשיחה קצרה עם אודי קרמסקי, ראש המחלקה לעיצוב פנים, על השנה שחלפה, על ההגשות ועל מה שהוא מאחל לבוגרים/ות הטריים.
מור פרידמן ושיר ששה, תקשורת חזותית

0

אקורד סיום: פרויקטי גמר נבחרים במחלקה לעיצוב תעשייתי

השינויים הטכנולוגים הפכו השנה את תערוכת הבוגרים של מחלקת עיצוב תעשייתי ב-HIT למיוחדת במינה. שוחחנו עם כמה מהסטודנטים/ות על הפרויקטים שלהם ועל התהליך שעברו בשנה מאתגרת שכזו.
חנה קיפרשלק, עיצוב תקשורת חזותית

0

אקורד סיום: ברכת ראש המחלקה לעיצוב תעשייתי

ארבע שנות לימוד מאתגרות הסתכמו בהגשת פרויקטי הגמר של המחלקה לעיצוב תעשייתי. שאלנו את ראש המחלקה הנכנס, לוקה אור, על השינויים שחלו במחלקה בעקבות משבר הקורונה ואיך ולאן הטכנולוגיה מקדמת אותנו.
חנה קיפרשלק, תקשורת חזותית

32

אקורד סיום: פרויקטי גמר נבחרים במחלקה לתקשורת חזותית

זו כנראה הייתה השנה המאתגרת ביותר לעבוד בה על פרויקט גמר – מגיפה עולמית ומבצע צבאי הם בהחלט שילוב קטלני. אך למרות זאת (ואולי קצת בזכות) הסטודנטיות/ים דחפו את עצמם לקצה, ולנו נותר רק להנות מהפרויקטים המדהימים שיצרו.
אופק מליק ואופיר חמו, תקשורת חזותית

0

אקורד סיום: ברכת ראש המחלקה לתקשורת חזותית

קיץ, תערוכת בוגרים. לפני שנצלול להצגת הפרויקטים הנבחרים, שוחחנו עם צחי דינר, ראש המחלקה לתקשורת חזותית, לשמוע מחשבות על השנה שחלפה ועל תהליך העבודה של הסטודנטים/ות שהגיעו לקו הסיום המרגש.
אופק מליק ואופיר חמו, תקשורת חזותית

0

ג'מייקה נגד סחר בבני אדם

בעשור האחרון מידי שנה, נערכת בג'מייקה תחרות כרזות בינלאומית-חברתית-פוליטית שבמרכזה מוזיקת הרגאיי שנולדה והתפתחה באי. השנה הוחלט לשים דגש על נושא עולמי כואב: סחר בבני אדם. הכרזות עסקו בהעלאת המודעות לנושא, השלכותיו והדרכים למניעתו. עוד צדדים שהוצגו הם גיוס, הובלה, העברה, קליטה ואיחסון של גברים נשים וילדים בכפייה – כולם הפרה גסה של זכויות האדם.

0

חשופידי לתואר/ מעיין קופל

מעיין קופל היא סטודנטית שנה ג' במחלקה לתקשורת חזותית ב-HIT, בעברה מנהלת פייסבוק כולעיצוב. מאיירת ומקעקעת עם יותר מידי תחומי עניין ולא מספיק זמן פנוי.

0

הצילו את כדור הארץ: Plastic Kills

בחרתי ליצור מדוזה שעשויה כולה מפלסטיק, במטרה להעלות את המודעות לזיהום האוקיינוסים בעולם.

0

החיים שלנו תותים/ תמרה קרת

תמרה קרת היא סטודנטית לקונספט דייזין ומאיירת פריאלנסית: "היור הזה הוא יחסית ישן, כך שיש לי יחסי אהבה וביקורת איתו. אני מאוד אוהבת את הרעיון שמאחוריו, שלא הכל ורוד כמו שהוא נראה. היום הייתי בטח מבצעת אותו קצת אחרת, אבל מצד שני, בטח עוד כמה שנים אני אגיד את זה על דברים שלי מהיום. טוב לגדול.

46

הפרינט לא מת

לאחר סמסטר שלם בו עבדו הסטודנטים של שנה ב' בתקשורת חזותית על עיצוב קטלוג אמן,…

0

הצילו את כדור הארץ: עבודת מחאה נגד זיהום ימי

בחרתי להתמקד בנושא של זיהום ימי והרחקת אסדת הגז לוויתן, אחד הגורמים העיקריים לזיהום חופי ישראל.

0

The Little Warrior/ ברית גץ

ברית גץ היא סטודנטית שסיימה בימים אלו את שנה ג', במחלקה לתקשורת חזותית במכון הטכנולגי חולון:
"בתור נשים אנחנו מגיעות לעולם הזה עם כוח ואינטואיציה, שלפעמים קשה לעולם וגם לנו לדעת לאן לנתב את העוצמה הזאת, אז אנו משתיקות אותה. מתאימות את עצמנו לסביבה ולמה שנראה לנו ״נכון״ כדי לא להיות בולטות מדי. הקומיקס פונה לנשים ומדבר על כך שאסור לאף אחת מאיתנו לשכוח את הלוחמת הקטנה שבנו, ותמיד להקשיב לה כי היא תביא אותנו למקום שלא העזנו לחלום".

0

אופה ויפה: קונדיטוריה, עיצוב ומגדר

בעיצומו של תואר בתקשורת חזותית בשנקר ועבודה על פרויקט הגמר, דור משה מתפעל את בלוג הקונדיטוריה המצליח ״פאי בריבוע״, לצד עמוד אינסטגרם שיעשה לכם חשק עז לקינוח. וכן- את הכל הוא מכין ומצלם לבד. תפסנו את דור לשיחה קצרה על הקשר בין עיצוב לקונדיטוריה.
עדי שלו וסתו טפלא, תקשורת חזותית

0

הצילו את כדור הארץ: בת גלים 2120

ברוכים הבאים לחוף הים בת גלים בשנת 2120. בעזרת חווית המציאות המדומה תוכלו לחוות את חופי הים בעוד 100 שנים, לראות את כל החידושים והתגליות, לצפות בחיות חדשות שהתגלו ולהבין מה נוכל להרוויח אם כולנו נשמור על הסביבה.

13

ספר סקיצות: רון בראל

כילד קטן, רון בראל אהב לצייר אבל עם השנים הפסיק עם התחביב. תאונה קשה שעבר בגיל 22 החזירה אותו לאהבת הילדות והובילה אותו ללימודי תקשורת חזותית בשנקר. מאז, ספר הסקיצות הוא חלק בלתי נפרד מחייו.
אופק מליק, תקשורת חזותית

0

קומיקס מטומטם על החיים המטומטמים שלי/ סימה בוכבינדר

סימה בוכבינדר היא סטודנטית שנה ג' להנדסת חשמל בטכניון: "את הסדרה שממנה לקוח הסטריפ הזה התחלתי לעשות כדרך להתמודד עם ולחלוק את הרגעים הקטנים והשטותיים בחיים שלי, שלפעמים מרגישים כמו בדיחה על חשבוני. את העמוד הזה ספציפית ציירתי באמצע סמסטר 5 בלימודים, והוא בעיקר עוסק בעובדה שלפעמים קשה לי לתעדף נכון משימות…"

9

כסאות או לא להיות

ממשימה שקיבלה נא-אל ארביב בקורס עיצוב מוצר במכללת אורט סינגאלובסקי, נולד תוצר מרהיב וחכם שמזמן קיבל חיים משלו והמשיך איתה הלאה בתור מעצבת עצמאית. קשה לבחור אם מדובר בספסל, כיסא, או בכלל הדום- מוזמנות/ים להחליט בעצמכם.
שיר ששה, תקשורת חזותית

0

* / שירה כהן

עִם מַסֵּכָה וּבְלִי חָזִיָּהטִיּוּל עִם הַכֶּלֶב –בַּלַּיְלָה שירה כהן היא משוררת ואמנית, מחברת הספרים ״מלכודת״…

0

ספר סקיצות: שובל גלעד

ספר הסקיצות של שובל גלעד, סטודנטית שנה ב' לתקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון, הוא הקשקוש הכי אסתטי שייצא לכם לראות. האינטואיציה חסרת הפחד של שובל מובילה אותה פעם אחר פעם לתוצרים מדהימים ביופיים. 
אופק מליק, תקשורת חזותית

0

לבלוע את הצפרדע/ ניר קובלנץ ויוליה אסניס

ניר קובלנץ הוא הרעיון שמאחורי הקומיקס ויוליה אסניס היא הרעיון שמאחורי הסיפור.
ניר קובלנץ הוא אבא לתאומים מקסימים בני ארבע וחצי, בעל תואר שני במדעי המחשב, עובד בתור מהנדס תוכנה במעבדת מחקר ופיתוח תוכנה ואלקטרוניקה ב- HP Indigo. ניר מספר "יוליה היא מכרה שלי מימי הלימודים לתואר ראשון בטכניון והיא כותבת בכשרון רב ומפרסמת באתר "הדף" ובפייסבוק, וכשראיתי את הסיפור הזה הוא ישר נתן לי השראה".
 
7

אופנה איטית וקיימות עם אבישג קופלמן בחר

תעשיית האופנה היא בין התעשיות המזהמות בעולם. מה אנחנו כיחידים יכולים לעשות על מנת להפחית את הנזק שאנחנו מחוללים? ישבתי לשיחה עם אבישג קופלמן-בחר, יוצרת תוכן מרתקת, על אופנה חכמה ומתחשבת.
מור פרידמן, תקשורת חזותית

0

הצילו את כדור הארץ: הצילו!

הצילו את הכדור כדי שהוא יוכל להציל אותנו.
יוסי למל, מרצה במחלקה לתקשורת חזותית, HIT

 

0

ספר סקיצות: אופק מירזאי

אופק מירזאי הוא סטודנט שנה שניה לתקשורת חזותית בשנקר, עם עט פיילוס שחור 0.5 שלא עוזב לו את הכיס אף פעם. ספרי הסקיצות של אופק מספקים הצצה לעולם פסיכודלי, מהפנט, וכל ציור מעלה אלף שאלות ומשאיר טעם של עוד.
אופק מליק, תקשורת חזותית

0

החיים על פי חלפיניו/ אלעד שמואלי

בהתחלה כל מה שידעתי לצייר היה איש קו שיושב על אי ומחזיק חכה, ובזכות שנתיים רצופות של עבודה אינטנסיבית (ציירתי כל יום קרוב ל10 שעות מספרי הדרכה וטוטוריאלים ביוטיוב) הגעתי לרמה שרציתי, רק כוח רצון. כישרון? פחות
בשורה התחתונה: תאמינו בעצמכם והיד המאיירת שלכם תלך איתכם עד הסוף.  

0

נעים להכיר: אביאל בסיל

אביאל בסיל הוא מאייר עסוק, מהסוג שעובד בכל רגע נתון על כמה פרויקטים במקביל. קל לנחש את תחושתי כאשר פינה לי זמן לענות על כמה שאלות. בראיון שוחחנו על עבודה, איור, השראה וסגנון, וקינחנו עם כמה טיפים למאיירות/ים שבדרך. 
מור פרידמן, תקשורת חזותית 

0

ספר סקיצות: סתו טפלא

סתו טפלא היא סטודנטית שנה ב׳ לתקשורת חזותית ב-HIT. היא גם חברה במערכת כולעיצוב, מנהלת האינסטגרם של המגזין ואפילו מקעקעת מתחילה. הסקיצות שלה על פניו נראות רכות ועדינות, אך יש בהן המון כוח וחוצפה.
אופק מליק, תקשורת חזותית

0

Into The Elbow/ עומר אלמליח

ארטיסטה עומר אלמליח, יוצר קומיקס ומורה לקומיקס ואנימציה, היוצר העצמאי מאחורי החוברות "פאוורסטאר" ו-"כוחות העל של ישראל". יוצר הקומיקס השבועי "סלייסז" מהביטוי "סלייס אוף לייף" שהוא ז'אנר בתחום הקומיקס על חיי היומיום של האמן.

0

יום המנטורים הגדול

במסגרת קורס פרויקט הגמר של תקשורת חזותית, הסטודנטים/ות התנסו השנה בחוויה מיוחדת במינה: מפגש מנטורים. המפגש כולל רשימת אורחים מהתעשייה, יוצרות/ים ומעצבים/ות בכירים/ות מתחומים שונים שמגיעים על מנת לייעץ ולכוון את הסטודנטיות/ים בתחומים מגוונים.
מישל חכיאשווילי, תקשורת חזותית

0

הצילו את כדור הארץ: דמיינו

תגובה לאסון הזפת שהתרחש לפני כחודשיים לאורך חופי ישראל.
מיכל ברונפמן, סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית, HIT

0

הצילו את כדור הארץ: SANDITIZER

הבעיה: הצטברות מיקרו-פלסטיק הפוגעת בחיות הים ובמאזן האקולוגי של כדור הארץ. הפתרון: SANDITIZER- רובוט אוטונומי שמסנן מיקרו-פלסטיק מהחופים. 
הילה כהן ומאיה מרגולין, סטודנטיות במחלקה לעיצוב תעשייתי, HIT

0

ספר סקיצות: פלג אשד

ספרי הסקיצות של פלג אשד, סטודנט שנה ב' לתקשורת חזותית בשנקר, מכילים דמויות משונות וטיפוגרפיה שיוצאת ישר מהבטן, עם או בלי כוונה. פלג הפיח חיים בסקיצות שלו והקים מותג מגניב ובועט לחולצות בשם RIVRFALL, שבטוח עוד תשמעו עליו. 
אופק מליק, תקשורת חזותית

0

Middle Of The Night/ אמבר קורן

אמבר קורן היא מאיירת סטודנטית שנה ג' במחלקה לתקשורת חזותית  ב-HIT: "בהתחשב בחיבתי הגדולה לסרטי מתח וסרטי אימה, קיבלתי השראה להפיק מותחן קצר שממחיש את חוויותיי באמצע הלילה בבית"
0

ליידי בוס

בתוך מבנה יפה וישן ביפו העתיקה שוכן ״צלטנר בית מלאכה״: הוצאת ספרים בוטיקית שכל ספר נבחר בה בקפידה ובדקדקנות. ישבנו לראיון עם דורית צלטנר, המייסדת והבעלים של ההוצאה, לשיחה על בניית עסק, חזון והשראה.
מור פרידמן, תקשורת חזותית

0

ספר סקיצות: אופיר חמו

אופיר חמו, הכותבת היוצאת של המדור, דאגה להעביר לי את השרביט אבל לא לפני שנצלול יחד לספר הסקיצות האישי והמיוחד שלה. היא נוהגת לאייר את החברים הקרובים והמשפחה, והופכת את העולם מסביבה לסצנה אחת ומדויקת על הדף.
אופק מליק, תקשורת חזותית

0

ספר סקיצות: רות מילגרום

רות מילגרום היא סטודנטית שנה ב' לתקשורת חזותית בשנקר, בת 23 וגרה באשדוד. בשנתיים האחרונות היא גם מקעקעת ועובדת כמעצבת גרפית. בשונה מהספרים שאנחנו בדרך כלל רואים במדור, ספר הסקיצות של רות הוא דיגיטלי! בואו להציץ בפנים.
אופק מליק, תקשורת חזותית

0

מסכי הכחול / ערן הדס

מסכי הכחול מבשר את השכוללצדו סימני שאלהמה יעלה אם בכלל יעלהוכל קליד יחזור לפעולה בדיקת…

0

ספר סקיצות: נדב ורטה

ספרי הסקיצות של נדב ורטה, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית במכון הטכנולוגי חולון, נותנים הצצה לעולם אפל ומפתיע. כלי העבודה המרכזי שלו הוא עט שחור שמנהל מערכת יחסים מאוד אמוציונלית עם הדף. 
אופק מליק, תקשורת חזותית

0

On Stream/ ניצן בן-אברהם

הצצה לרומן הגרפי של ניצן בן-אברהם בו נפרשת שנה בחייהם של קבוצת חברים, שנה שמביאה שינוי גדול לכל אחד מהם. "קומיקס מבחינתי הוא כתיבה במישור אחר. אז הטיוטות שלי הן בד"כ דיאלוגים כתובים (קצת כמו תסריטים וקצת כמו פרוזה). אני מעבדת אותם לסקיצות חופשיות, ומשם מתחילה להזיז, להקטין, להגדיל, לראות איך זה מסתדר לי בפאנלים".

0

זמן למהפכה: מותג האופנה האקולוגי Re.Gal

גלית לבב הקימה את המותג Re.Gal מתוך רגישות לסביבה ותשוקה גדולה לאופנה – עולמות שלרוב מתנגשים אך בידיה משתלבים בכישרון רב לפיסים יפיפיים. לציון שבוע מהפכת האופנה, תפסנו את גלית לשיחה על מותג ייחודי שעושה אופנה אחרת.
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

קול קורא 'הצילו את כדור הארץ'

בשנים האחרונות אנחנו עדים לשינויי אקלים קיצוניים: שריפות, עומסי חום, זיהום ימי ומוות של מאות בעלי חיים ביום. הם רק חלק מההשפעות ההרסניות של בני האדם על כדור הארץ. זו האחריות של כולנו לדאוג לכך שכדור הארץ יישאר מקום טוב לחיות בו גם בדורות הבאים. 

0

עיצוב לקיצון נורמטיבי

זה מתחיל ביום ראשון! הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון HIT מקיימת את שבוע הסדנאות הבינלאומי לסטודנטים שנה ג’, בהשתתפות סטודנטים מחו”ל. האירוע כולל 11 סדנאות, שאותן יעבירו 17 מרצים מחו”ל: בריטניה, ספרד, איטליה, גרמניה, שוודיה, אוסטריה, בולגריה, פולין וצ’כיה.

מערכת כולעיצוב

0

הנעליים הגדולות / אירה פרדקין

הנעליים גדולות שלו הוטבעו בשטיח.הן דרסו בדרכן בלי היסוסומחקו כל סימן אחר. ועכשיו נעליי העקב…

0

עיצוב, בלפור וגיבורי על

בתום שנה מחאתית במיוחד תפסנו את רוני אדרי, מעצב חברתי פוליטי בולט, לשיחה מרתקת על עיצוב ככלי מחאתי, שינוי תודעתי, יצירתיות, וסדרת הפוסטרים שיצר בהשראת המחאה בבלפור.
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

מבט מקרוב: מרצי הפקולטה לעיצוב פנים

מבט מקרוב לעולמם של שני מרצים בפקולטה לעיצוב פנים, אריאל גור ויואב בן דב. על הסיפור האישי המרתק, העבודות המעניינות ומעוררות ההשראה ומה אפשר ללמוד מהניסיון הרב שצברו.
גבריאלה אביטן, תקשורת חזותית

0

קופסה שחורה

התערוכה 'קופסה שחורה' המוצגת בימים אלו במוזיאון העיצוב חולון, אינה רק תערוכה מתוך אוסף המוזיאון, היא גם תערוכה על אוסף. זוהי הזדמנות נדירה להציץ אל חדרי האוסף של מוזיאון העיצוב היחידי בארץ!
רונה זינגר, מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי

0

למה ואיך לעצב מתוך מחשבה על סאונד

אנחנו חיים בעולם רועש, תחת מתקפה תמידית של קולות. אם נרצה ואם לא, המוצרים שאנחנו מעצבים יוצרים צלילים וראוי שניתן על זה את הדעת. אספנו לכם אחד עשר טיפים פרקטיים לשיפור המאפיינים הקוליים של הפרויקטים שלכם. 
נועם בר-יעקב, עיצוב תעשייתי

0

מציאות חדשה

מה אתם יודעים על מציאות מדומה? ידעתם שיש קורס כזה כאן אצלנו במכון? הצטרפו אלינו לראיון מרתק על מאחורי הקלעים של התערוכה שיצרו הסטודנטים שלנו בשיתוף עם האקדמיה לעיצוב ע"ש סוטנר בפילזן, צ׳כיה.
נועה דישון, תקשורת חזותית

0

מבט מקרוב: בוגרי המחלקה לעיצוב פנים

כסטודנטית לעיצוב תמיד עניין אותי לדעת מה יהיה ביום שאחרי הלימודים, איך להתמודד עם פרויקט הגמר, וכמובן לקבל טיפים מבוגרים. קבלו סיפורים של שישה בוגרי המחלקה לעיצוב פנים ואת הטיפים הכי שווים שלהם!
גבריאלה אביטן, תקשורת חזותית

0

ספר סקיצות: ארד בוזגלו

הכירו את ארד בוזגלו, סטודנט שנה ב' לעיצוב תעשייתי בשנקר. מגיל צעיר ארד מעצב רהיטים שכל אחד היה רוצה בבית שלו. בספר סקיצות הוא התחיל בצורה מקצועית ומעמיקה רק מאז שהתחיל את הלימודים, ואין ספק שיש לו את זה!
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

כנס עיצוב ובינה מלאכותית

קול קורא למעצבים תיאורטיקנים ואנשי מחשבים! כנס DesAIn מבקש לבחון את הפוטנציאל והאתגרים הקשורים בכניסתן של פלטפורמות בינה מלאכותית לתחום העיצוב ואת המשמעויות הרחבות הנובעות מכך בהיבטיהם התיאורטיים, האסתטיים והפרקטיים. שימו לב! המועד האחרון לשליחת חומרים הוא 25.3.
מערכת כולעיצוב

0

הגשת קורס סוף חיים

קורס "עיצוב חוויית סוף חיים" מתקיים זו השנה השלישית בהנחיית גלינה ארבלי ואיתי לניאדו במחלקה לעיצוב תעשייתי. בשנתיים האחרונות, התבקשו הסטודנטים לעצב מוצרים שמטרתם להקל ולו במעט על מצבי סוף חיים. השנה התווסף אתגר נוסף והוא מגיפת הקורונה.
מיקה דור, עיצוב תעשייתי

0

סגר בחדר / אנאל דגן

אנאל דגן, בת 18, יצרה את הקומיקס בהשראת אורח החיים בסגר שאותו העבירה רוב הזמן בחדרה, בין אם זה בשיעורי הזום שהשתלטו עלינו, בחזרה לתחביב הקריאה ובהאזנה למוזיקה.

0

פתחו את המוזיאונים!

מה אם היו אומרים לכם שאתם יכולים לעשות קפיצה קצרה לתערוכה בצד השני של העולם- בלי לצאת מהבית? אחד היתרונות של שנת הקורונה היא הנגישות המדהימה של תערוכות ומוזיאונים רבים מסביב לעולם. לא תקפצו לראות?
ניקול קצב, עיצוב תעשייתי

0

ספרים מתעוררים לחיים

אומרים שקריאה בספר זו דרך נהדרת לפתח את הדמיון. כשאנחנו קוראים, לכל אחד נוצר עולם פרטי משלו, מלא בדימויים, שרק הקורא/ת יודעת עליו. במסגרת קורס עיצוב בתנועה במחלקה לתקשורת חזותית, קיבלנו הצצה נדירה לעולמות הפנימיים הללו.
נועה דישון, תקשורת חזותית

0

רֶשֶׁת קֶלַע (עַל שְׂפַת עֵבֶר) / תמר פלדברג

צַמָּתָהּעֲדִינוּת עֲבוֹדַת הַיָּדנוֹעֲדה לְפִתּוּידָּגִים קְטַנִּים סָמוּךְ לְחוֹף שִׁדְרָתָהּאֲרוּגַת חוּטִיםקְשׁוּרִים בְּצִלְצוּלֵי טַבַּעַת אֲוִיר יוֹתֵר מֵחֹמֶר אַל…

0

ספר סקיצות: חן ראובן

חן ראובן, סטודנטית שנה ב' לתקשורת חזותית בבצלאל, משתפת אותנו בספר הסקיצות הייחודי שלה, בו היא מאיירת מחשבות, אנשים, רעיונות וסקיצות לפרויקטים שלה. חן נהנית מהאקראיות והאינטואיטיביות שיש בעבודה עם מגזרות נייר, איתן היא יוצרת עבודות מרתקות.
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

המספרים שמאחורי התואר: עיצוב תעשייתי

תואר בעיצוב תעשייתי ידוע בתור אחד התארים היקרים והתובעניים ביותר בתחום. לשכר הלימוד האקדמי
מתווספות הוצאות על חומרים, בעלי מקצוע, טכנולוגיות ומחשוב. בדקנו לעומק את המספרים.
דן הבר, עיצוב תעשייתי

0

סוף העולם/ ניר האמר

ניר האמר הוא תלמיד י"ב בתיכון אורט שפירא כפר סבא, למדת במגמת אמנות ועיצוב המוצר, מציג לנו סיכום לא אופטימי של שנת 2020.  
0

מגילת רות גרסת 2020

מה קורה כאשר לוקחים 38 אמניות ומבקשים מהן לפרש פסוקים ממגילת רות באמצעים חזותיים? התוצאה המפתיעה היא פרויקט מדהים המחבר בין סיפור נשי מהתנ״ך והמקום בו הוא פוגש אותנו היום.
סתו טפלא, תקשורת חזותית

0

גוזרים ונהנים

אנחנו רגילים לחשוב על נייר כרקע, תפאורה, כלי- אבל מגזרות הנייר הופכות כל דף לעולם ומלואו. מגזרות הנייר הן צורת אמנות ותיקה, עוד מהמאה ה-4, שזוכה לאחרונה לעדנה מחודשת. תפסנו את יהלי זיו, יוצרת ומאיירת, לראיון בנושא.
נועה דישון וגל בן הרוש, תקשורת חזותית

0

מחושך לאור: Teenage Fantasy

בעיצוב שלי לתקליט של הזמרת Jorja Smith לסינגל Teenage Fantasy, ניסיתי ללכוד את תחושת המסתורין שמשרה הניגוד בין החשכה להבזקי האור. 
גאיה פז, סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית, HIT

0

האסיסטנטים

הסדנא היא חלק בלתי נפרד מהמחלקה לעיצוב תעשייתי ובימים שלפני הקורונה זה היה המקום בו תמיד יכולתם למצוא כל סטודנט/ית במחלקה. בואו להכיר את האסיסטנטים של הסדנא, חלק חשוב מהלב הפועם של עיצוב תעשייתי. 
מיקה דור, עיצוב תעשייתי

0

ספר סקיצות: ליר בר

ליר בר סיימה לימודי תקשורת חזותית בויצו בשנה שעברה, והיום היא בתחילת דרכה כמאיירת ומעצבת עצמאית. היא תמיד מסתובבת עם מחברת הסקיצות שלה, ומציירת מתוך התבוננות ואהבה גדולה לטבע ולנופים. באיורים של ליר יש הרבה רכות, רגישות, ואסתטיקה עדינה ומשגעת.
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

מהסוף להתחלה ולסוף / אלינה לוי

אלינה לוי היא מאיירת בוגרת שנקר: "הקומיקס הזה מדבר על המחזוריות והמקצב בחיי האדם, מחזוריות בטבע קיימת בתחומים רבים. אנו כבני אדם, מחפשים דפוסים של סדר בכאוס".
0

העתיד קרוב מתמיד: אדריכלות חלל

מה דעתכם על מגורים בחלל, במאדים או בתחנת חלל? הכירו את מיכל זיסו: אדריכלית בוגרת הטכניון, מרצה, בעלת סטודיו ZISO, ויזמת השואפת להגיע לחלל. ביומיום היא מתכננת מגדלים אך מתכננת להגיע לחלל (בעתיד הקרוב) במטרה לתכנן מרחבי מחייה שיווניים.
ניקול קצב, עיצוב תעשייתי

0

מחושך לאור: גריפין

תקציר רק בעמוד הבית

על פי המיתולוגיה היוונית, הגריפון מתגורר בקן דמוי קן ציפור, אך במקום ביצים הוא מטיל אבנים יקרות מסוג אכטיס (אגתה).

0

ארבעה שירי חפצים של יערה בן־דוד

מגובה הכוס מִגֹּבַהּ כָּזֶה שֶׁל עֲרִירוּת הַכּוֹסמְלֵאָה אוֹ מְלֵאָה לְמֶחֱצָה (בַּאֲרוּחָה שֶׁהִתְמַשְּׁכָה יָתֵר עַל הַמִּדָּה)…

0

מחושך לאור: חכמי חלם והירח

איור של רון שריג לספר ילדים המספר על מעללי חכמי חלם והירח.
רון שריג, סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית, HIT

0

ספר סקיצות: ליאור בן זקן

הכירו את ליאור בן זקן, סטודנטית שנה ג' לתקשורת חזותית בבצלאל, מאיירת שמעצבת ומעצבת שמאיירת. קבלו הצצה למאחורי הקלעים של האיורים מעוררי ההשראה שלה, לחוויות מהלימודים בירושלים, ולמחשבות שלה על עיצוב. 
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

המקיימים

אנחנו המקיימים. קבוצת סטודנטים שהחליטו לקחת על עצמם את נושא קידום הקיימות במכללה שלנו. כולם כבר יודעים שקצב צריכה מוגבר מוביל לדלדול משאבים ויצירת כמויות גדולות של פסולת. אנחנו רוצים להתחיל שינוי תודעתי – ושינוי תמיד מתחיל קודם כל מבפנים. 
מיכל ברונפמן, תקשורת חזותית

0

אל הברקים/ אוראל אטדגי

אוראל אטדגי הוא סטודנט לתקשורת חזותית שנה ב' ב-HIT : "ציור שציירתי לפני שנה בחופשת סמסטר, את הציור ציירתי ברישיקש המדהימה שנמצאת בהודו הקסומה".
0

מקיר לקיר

אם עוד לא שמעתם על ״Brothers of Light", הכתבה הזו היא בשבילכם. בואו להכיר את צמד האחים בעל הסגנון הייחודי שאסור לכם לפספס!
גל בן הרוש ונועה דישון, תקשורת חזותית

0

מחושך לאור: רגעים

שלושת העבודות מתארות רגעים, מחשבות וחלומות שחוויתי בתקופת הקורונה ומתקשרים אצלי לאור וחושך. 
דור אן-אלי, סטודנטית לחינוך בלתי פורמלי, בית ברל

0

רישיון לעצב

מה מקומו/ה של המעצב/ת בשיח החברתי? כמעצבים, אנחנו ניצבים לא פעם בפני שאלות ערכיות ונדרשים לאזן בין התרבות החומרית לבין דילמות מוסריות. איך כדאי לחשוב על ההשפעה שיש לנו על העולם?
נועם בר-יעקב, עיצוב תעשייתי

0

מחושך לאור: זריחה

העבודה "זריחה" מבקשת להראות את המעבר מחושך לאור בצורה הכי יומיומית ופשוטה. 
חלי בן דיין, סטודנטית במחלקה לעיצוב תעשייתי, HIT

0

ספר סקיצות: נדב אמבון

השבוע אנו נרגשים להציץ בספר הסקיצות של נדב אמבון, במאי ראשי בחטיבת הדיגיטל של תאגיד השידור "כאן" ואנימטור בוגר המחלקה לאמנויות המסך בבצלאל. ספר הסקיצות של נדב מהווה חלק חשוב בעשייה שלו ומשקף חדוות יצירה, סקרנות, התבוננות עמוקה ויצירתיות אדירה.
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

נקמה / דנה פייגה

דנה פייגה היא בוגרת מסלול איור בשנקר: "הפרויקט זה נעשה בקורס קומיקס של אסף חנוכה בשנה ג',  הרעיון הגיע בהשראת המימ הידוע שרץ בפייסבוק, 'תבחרו גלולה שתתן לכם כוח כזה או כזה —' חשבתי לעצמי, מה אם גלולות כאלה היו קיימות?

0

לשמור את הרגע עוד רגע: ראיון עם תמר קרוון

תמר קרוון, צלמת, סטייליסטית ויוצרת מוערכת, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, מספרת על הבית בו גדלה ועל הפרויקט עליו היא עובדת בימים אלה; סרט בו היא מביאה למסך את היחסים שלה עם אביה, האמן דני קרוון
ניקול קצב, עיצוב תעשייתי

0

מחושך לאור: מבורות לאמת, מחושך לאור

התנועה מחושך לאור כמהות חיינו: מנטרה הודית עתיקה שאומרת, הובל אותי מבורות לאמת, מחושך לאור, ממוות לאלמוות.
מעיין קופל, סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית, HIT

0

הבית לובש אופנה

מעצבת הפנים מיטל סלומון עיצבה פרויקט דירות ייחודי בהשראת בתי אופנה בינלאומיים מובילים. בפרויקט סלומון הצליחה ליצור עיצוב עכשווי ולמצוא את החוט המקשר בין הטרנדים בעולם האופנה לבין עיצוב פנים.
גבריאלה אביטן, תקשורת חזותית

0

שלושה שירי חפצים של מירב גבעוני הרושובסקי

*בְּתוֹך חָבִיוֹּת פַּחעַל רַחֲבַת בֶּטוֹןעַל כָּל הַמִּזְרָנִיםלְטָאוֹת וְרֻדּוֹת מַבִּיטוֹתעַל מִטָּה צָרָה רְחוֹקִים וְחַמִּיםעַל סָדִין מִשְׁתַּגֵּעַ…

0

מחושך לאור: פחד

באיורים בחנתי כניסה לעומק, לפרספקטיבה כתיאור לתחושה שאני חווה בשעות פחד, התרחקות מהאור והיציבות לתוך כאוס שחור ולא ידוע.
סתיו חצרוני, סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית, שנקר

0

ספר סקיצות: שחף רם

הכירו את שחף רם, אנימטור, בוגר המחלקה לאמנויות המסך בבצלאל. ספר הסקיצות שלו נמצא איתו כמעט בכל מקום: בטיול עם הכלבה, עם חברים, בבית קפה, ליד המיטה. האיורים שלו נולדים מתוך התבוננות רגישה על סיטואציות יומיומיות.
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

The Hot Dog / דן אשקלון

דו הוא סטודנט שנה ד' במחלקה לתקשורת חזותית HIT, העבודה נעשתה בקורס איור בהנחיית תמיר שפר בשנה ב'. הקומיקס בהשראת המשפט "שקר החן הבל היופי…"  

0

העולם עצר מלכת, ואנחנו? בטיוואן

טיסה ארוכה, מסכות, אלכוג'ל, המון חוסר וודאות ונחיתה בעיר ענקית, יפייפיה ומוארת בצד השני של כדור הארץ. 
כך התחילה אחת התקופות היפות בחיי, יחד עם השותפות המושלמות לחוויה וחברותיי למחלקה לעיצוב תעשייתי ב-HIT, שי ליכט ודורון אזולאי.
עדי מעוז, עיצוב תעשייתי

 

0

מחושך לאור: הילות האור

במירוץ החיים שלנו אנחנו לא תמיד מספיקים לעצור, להתבונן ולהביט על מה שמתרחש סביב. תקופת הקורונה לימדה אותנו אחרת, כפי שמראה תאיר גז בצילומיה.
תאיר גז, סטודנטית לתקשורה חזותית, אמונה אקדמיה לאמנות ועיצוב 

0

מחושך לאור: שלווה מוארת

בתמונה ניסיתי ליצור ניגוד בין חושך לאור. צילמתי את המודל בחלל חשוך והתאורה העדינה נותנת תחושה של רוגע ושלווה על אף הניגודיות. 
ענבר זיגלבאום, סטודנטית במחלקה לתקשורת חזותית, HIT

0

מחושך לאור: תפיץ טיפה אור

בתקופת הקורונה, הרגשתי שהדבר החשוב ביותר הוא לתמוך ולהיות שם אחד בשביל השני. העבודה עוסקת באפשרות להפיץ אור בין בני אדם.
יובל מאירי, סטודנטית שנה א׳ במחלקה לתקשורת חזותית, HIT

0

ספר סקיצות: נועה אירוניק

שמה של נועה אירוניק מעיד הרבה על האופי שלה ויצירתה: אמנית צעירה ובולטת בכישרונה ובהתבוננות האירונית שלה על העולם. בעבודותיה אירוניק יוצרת חוויה ניגודית: צבעונית, משעשעת ומושכת, אך גרוטסקית, אבסורדית, וגם מעוררת רתיעה.
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

קרע בין מימדי / אור אלקובי

אור משתמשת בעבודות שלה במרקרים על בסיס אלכוהול, צבעי עיפרון ועט לבן. במחווה לריק ומורטי, ולקרע בין מימדי למסע הבא שלהם! 

0

החיים ללא פוטושופ: 13 תוכנות עיצוב שלא קורעות את הכיס

כיתות המחשבים סגורות ואין לכם חשבון Adobe? אל חשש, מערכת כולעיצוב הכינה לכם רשימה של 13 תוכנות ושרותים חינמיים לכל הצרכים הדיגיטליים שלכם.
נועם בר-יעקב, עיצוב תעשייתי

 

0

מחושך לאור: HOPE

חייבים לגייס סבלנות, אורך רוח ותקווה לשינוי. מטאפורית אנחנו בתוך הבור- אבל רואים את האור.
יוסי למל, מרצה במחלקה לתקשורת חזותית HIT, שותף בלמל כהן קריאייטיב פקטורי

 

0

שלושה שירים / טובי סופר

אוֹקְיָנוֹס מָה אֶעֱשֶׂה בִּמְכוֹנַת הַתְּפִירָה שֶׁהִשְׁאַרְתְּ,בְּפַקְעוֹת הַצֶּמֶר וּבְבִגְדֵי הֶחָג שֶׁלָּךְ?מָה בִּסְפָרַיִךְ, בְּמַחְבְּרוֹתַיִךְ,בְּשֻׁלְחַן הַפוֹרְמַיְקָה שֶׁבַּמִּטְבָּח,בַּמִּזְנוֹן, בְּכֻרְסַת…

0

מחושך לאור: איש הפסים

שנה קשה עברנו, בה גילינו המון דברים על עצמנו ועל הסובבים אותנו. המסר באיור של רוברט מכלין, סטודנט שנה ג' במחלקה לתקשורת חזוית ב-HIT, הוא ניסיון למצוא את ה"אני השלם" גם בזמני משבר – מבין כל החתיכות המפוזרות.
רוברט מכלין, סטודנט במחלקה לתקשורת חזותית, HIT

 

0

ספר סקיצות: דנה פייגה

בצל תקופת הקורונה, דנה פייגה סיימה לימודי תקשורת חזותית במסלול איור בשנקר, ובימים אלו היא מתחילה את דרכה כמאיירת בשוק ובעולם העצמאי. כל מי שמכיר אותה יודע שהיא בחרה במקצוע הנכון – כזה שמביא לידי ביטוי את הכישרון הגדול שלה, נקודת המבט המיוחדת שיש לה על העולם, ובעיקר את הדמיון וחוש ההומור הייחודי לה.
אופיר חמו, תקשורת חזותית

0

קאובוי / מעיין פרץ

מעיין מציירת מגיל כלום, אוהבת קומיקס וראפ: "שילבתי בין שתי האהבות, בקומיקס לבית אחד מתוך השיר 'קאובוי' של טונה"